Dieta kapusciana w tabletkach

Coraz więcej koncernów produkujących suplementy diety poszerza swoją ofertę o preparaty wykorzystujące składniki zupy kapuścianej. Dieta kapuściana zyskała sobie dużą popularność, chociaż nie należy do najłatwiejszych. Jest obarczona rygorem ścisłej eliminacji wielu produktów, przez co jest uboga w składniki odżywcze. Ponadto monotonia posiłków powoduje, że wiele osób nie jest w stanie przetrwać całe siedem dni z zupą kapuścianą. Tabletki opracowane na bazie zupy kapuścianej zapobiegającym problemom, ponieważ są wzbogacone w witaminy i minerały.

Tabletki na bazie zupy kapuścianej należy stosować regularnie, ponieważ w przeciwnym razie nie przyniosą one spodziewanego efektu. W zależności od konkretnego suplementu kapuścianego należy przyjmować jedną lub dwie tabletki dziennie popijając sporą ilością wody.

Suplementy diety określane jako zupa kapuściana w tabletkach zawierają w swoim składzie wyciągi z warzyw, które używa się do przygotowania tradycyjnej zupy. Przede wszystkim jest to wyciąg z kapusty, a ponadto ekstrakty z pomidorów, marchwi, selera, papryki i cebuli oraz spore ilości błonnika pokarmowego.

W takich tabletkach znajdziemy to, czego brakuje w diecie kapuścianej, a mianowicie niacynę, ryboflawinę, żelazo, kwas pantotenowy, magnez i jod. Dzięki temu można uniknąć skutków ubocznych w postaci niedokrwistości z powodu niedoboru składników odżywczych. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej korzystne dla ludzkiego organizmu niż dieta, która wiąże się z działaniami niepożądanymi.

Tabletki na bazie zupy kapuścianej wpływają także na nastawienie psychiczne i wzmacniają motywację do odchudzania. Dzieje się tak, ponieważ pierwsze rezultaty pojawiają się bardzo szybko, co zachęca do kontynuowania kuracji.

Należy pamiętać, że traktowanie tabletek opartych na diecie kapuścianej jako jedynej metody na osiągnięcie wymarzonej wagi nie jest wskazane. Z tego powodu wszyscy producenci ostrzegają, że dieta kapuściana w tabletkach nie może być stosowana jako substytut codziennej diety. Oczywiście zażywanie tabletek nie zwalnia od przestrzegania zasad zdrowego odżywiania.

Tabletki te jedynie wspomagają odchudzanie, ale nie mogą zastąpić racjonalnej diety an przynajmniej umiarkowanej aktywności fizycznej. Zupa kapuściana w tabletkach sama w sobie nie sprawi, że zbędne kilogramy znikną, ale jest w stanie znacznie przyspieszyć proces odchudzania za pomocą diety odchudzającej oraz ćwiczeń fizycznych.

Dieta kapuściana pod postacią tabletek to doskonały sposób na schudnięcie dla tych osób, które mają problemy z zachowaniem zasad wyczerpującej diety kapuścianej w jej tradycyjnej formie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *