Dieta kapusciana w kapsułkach

Niezwykła popularność, jaką ostatnimi czasami cieszy się dieta kapuściana, spowodowała, że producenci preparatów odchudzających wzięli na warsztat odchudzające właściwości kapusty. Na rynku są dostępne różnego rodzaju suplementy diety, które bazują na magicznych zdolnościach kapusty. Aby w krótkim czasie pozbyć się nadmiernych kilogramów nie trzeba sięgać po tradycyjny kapuśniak – wystarczy regularnie przyjmować kapsułki opracowane na bazie kapusty.

Dawkowanie kapsułek opartych na diecie kapuścianej jest niezwykle proste. Wystarczy przyjmować dwie kapsułki dziennie do posiłków, popijając je dużą ilością wody lub jedną kapsułkę na dobę (w zależności od zaleceń producenta). Nie należy przekraczać dawki zalecanej na opakowaniu.

W skład takich preparatów wchodzą koncentraty z warzyw używanych do przyrządzania zupy kapuścianej. Jest to koncentrat z kapusty, cebuli, liści selera, liści kapusty i z papryki. Niektórzy producenci dodają do swoich suplementów także koncentrat z pomidora i ziemniaka.

Dieta kapuściana w kapsułkach wzbogacona jest o witaminy z grupy B (niacyna, ryboflawina), których próżno szukać w tradycyjnym jadłospisie diety kapuścianej opartej na zupie z kapusty. W preparatach kapuścianych znajdują się także takie składniki, jak biotyna, jod, kwas pantotenowy, magnez i kwas foliowy. Jest to istotna przewaga kapsułek nad dietą, ponieważ kapsułki dostarczają organizmowi tych składników, których nie ma w kapuścianym planie żywieniowym. W ten sposób kapsułki zapobiegają niedoborom witamin.

Jeżeli dieta kapuściana okazuje się zbyt monotonna, warto zastąpić ją kapsułkami opartymi na kapuście – w ten sposób łatwiej będzie przejść przez dietę, a towarzyszące jej wyrzeczenia będą mniejsze.

Trzeba pamiętać, ze dieta kapuściana w kapsułkach nie przyniesie efektów, jeśli nie będzie jej towarzyszyła aktywność fizyczna oraz racjonalne, niskokaloryczne odżywianie. Kapsułki nie są w stanie całkowicie zastąpić diety. Ich działanie opiera się bowiem przede wszystkim na wspomaganiu procesu odchudzania.

Zupa kapuściana w kapsułkach to koszt rzędu 30-50 zł. Można ją nabyć w aptekach oraz za pośrednictwem sprzedaży internetowej.

Kapusta w pigułce to prawdziwa rewolucja! Polecana jest ona szczególnie tym osobom, którym brakuje silnej woli i które nie potrafią się uporać z rygorami, jakie są związane z tradycyjną dietą kapuścianą. Wzbogacenie kapsułek o cenne witaminy i pierwiastki śladowe eliminuje ryzyko niedokrwistości (anemii) spowodowanej niedoborami pokarmowymi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Dieta kapusciana w kapsułkach

  1. MoniaJarosinska pisze:

    W koncu sukces, zrzucilam 8 kg, probowalam juz naprawde wszystkiego, w koncu znalazlam w necie artykul o tabletkach na odchudzanie, postanowilam zamowic. Codziennie jedna tabletka plus troche ruchu (jazda na rowerze do pracy) no i prosze sukces. Strony nie pamietam ale wpiszcie sobie w google – nadwaga to juz mnie nie dotyczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *