Czy dieta kapuściana jest skuteczna?

Dieta kapuściana ma tylu zagorzałych zwolenników, co zajadłych przeciwników. Ci pierwsi chwalą odchudzające właściwości kapusty, natomiast ci drudzy twierdzą, że na dłuższą metę dieta oparta na zupie kapuścianej nie przynosi efektów i prowadzi do wyniszczenia organizmu. Kto ma rację? Czy dieta kapuściana jest skuteczna, a jeżeli tak, to w jakim stopniu?

Odchudzanie z pomocą kapusty rzeczywiście przynosi efekty, jednak warunkiem jest przestrzeganie kilku ważnych zasad. Po pierwsze, aby nie dopuścić do niedoborów witamin i składników mineralnych nie wolno stosować tej diety przez okres dłuższy niż siedem dni. Można dodatkowo przyjmować suplementy diety, aby wykluczyć ewentualne ryzyko niedokrwistości, czyli anemii spowodowanej niedoborami.

O skuteczności diety w dużym stopniu decyduje to, czy potrafimy przestrzegać rygorów, jakie ona na nas nakłada. W tym ubogim planie żywieniowym można spożywać bardzo mało urozmaicone produkty. Nie wolno jeść żadnych innych produktów, których nie przewiduje dieta kapuściana, gdyż wówczas nie osiągniemy zadowalających efektów. Wiąże się to z dużą monotonią w żywieniu, ale ten rygor jest podstawową zasadą, której przestrzeganie warunkuje uzyskanie odchudzających rezultatów. Na szczęście zupę kapuścianą można jeść bez przeszkód i sięgać po nią zawsze wtedy, kiedy pojawi się uczucie głodu – im więcej, tym lepiej!

Przeciwnicy diety prezydenckiej wskazują na fakt, że po jej zakończeniu występuje efekt jo-jo, a zatem rezultaty są nietrwałe i trudne do utrzymania. Rzeczywiście ryzyko pojawienia się efektu jo-jo, czyli ponownego przybrania na wadze, jest w tym przypadku duże, ale można je wyeliminować. W tym celu nie wolno zakańczać diety gwałtownie i od razu po ostatnim dniu diety powracać do dawnych nawyków żywieniowych. Nowe posiłki muszą być wprowadzane stopniowo. Zaczynamy od zwiększenia kaloryczności posiłków o 150-200 kilokalorii i codziennie podnosimy tę kaloryczność o kolejne 150-200 kcal. Dobowa racja przyjmowanych kilokalorii po zakończeniu diety kapuścianej wynosi 1800 kcal dla kobiet i 2000 kcal dla mężczyzn. Jednocześnie należy rozpocząć umiarkowaną aktywność fizyczną. W ten sposób waga ciała ustabilizuje się, a efekt jo-jo nie wystąpi.

Dieta kapuściana jest dietą skuteczną, jeśli potrafimy przestrzegać tych kilku zasad. Brak rezultatów natomiast stanowi następstwo stosowania diety kapuścianej w sposób nieprawidłowy. Skuteczność właściwie przeprowadzonej diety jest bardzo duża, ponieważ dzięki magicznemu kapuśniakowi można schudnąć aż do ośmiu kg w zaledwie tydzień!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Czy dieta kapuściana jest skuteczna?

  1. MGR-Jadzia pisze:

    Ta dietka znajduje się wśród ośmiu najskuteczniejszych diet, na w rankingu diet, więc musi być skuteczna w jakiś sposób, na kilku osobach widziałam efekty jej działania i muszę przyznać, że widać ogromną różnicę przed i po jej zastosowaniu.

  2. KAMA pisze:

    Jutro będzie 7 dzień mojej diety kapuścianej. Ważyłam 80,6 kg udało mi się schudnąć do 75,9 kg. Jest to pierwsza dieta w moim życiu. Jestem bardzo zadowolona. Dieta ciężka i wyczerpująca ale skuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *